ייצוג נפגעי עבירה

'נפגע עבירה', או קורבן עבירה, הוא כל מי שנפגע במישרין מעבירה פלילית כלשהי, לרבות עבירות חמורות (עבירות מין דוגמת אונס או מעשים מגונים, אלימות, דוגמת תקיפה, ואיומים) אך גם עבירות רכוש, מרמה ותאונות דרכים. גם גופים וחברות יכולים ליפול קורבן לעבירות, למשל: גניבה בידי עובד, זיוף מסמכי תאגיד ועוד.

אם נפלת קורבן לפשע, או שאתה רוצה לבדוק האם אכן נפגעת מעבירה, אתה מוזמן לפנות אלינו להתייעצות.
אנו, במשרד פוגץ' קידר-ברוך, מציעים ייעוץ וייצוג משפטי מתמחה לנפגעי כלל העבירות הפליליות, לרבות: נפגעי עבירות רכוש (הונאה, גניבה), אלימות (תקיפה, אלימות במשפחה, משפחות נפגעי עבירות המתה) ומין (אונס, מעשים מגונים, הטרדה מינית). השירות כולל ייעוץ משפטי להורים רבים לילדים נפגעי עבירה, וייצוגם במידת הצורך.
משרדנו הוא המשרד היחיד בישראל בו פועלים עורכי דין לנפגעי עבירה, המתמחים בייעוץ, ייצוג נפגעי עבירה וגופים בהליכים פליליים ומשמעתיים, מתוך מומחיות וניסיון רב שנים בתחומים אלה.

מתי נפגע עבירה צריך ייצוג או ייעוץ של עורך דין נפגעי עבירה?

אנו, במשרד פוגץ' קידר-ברוך, מייעצים לנפגעי עבירה החל מהרגע הראשון, בהתלבטות כיצד נכון לפעול. אנו נציג לנפגע המתייעץ אתנו בעקבות פגיעה באיזה הליכים משפטיים ניתן לנקוט במקרה הפגיעה הספציפית, ונסייע בהחלטה מהו ההליך הנכון עבורו.
לנפגעי עבירות קיימות כיום זכויות רבות בהליכים הפליליים. שמירה על זכויות אלו ע"י ייצוג של עו"ד המומחה למשפט פלילי, חשובה מאוד בפני עצמה, ועשויה גם להיות לה השפעה מכרעת על ניהול תביעה אזרחית כנגד הפוגע לאחר סיום ההליך הפלילי. מצד שני – פניה מאוחרת מדי עלולה לגרום לחוסר יכולת למצות זכויות.
עורך דין פלילי נפגעי עבירה בעל ניסיון רב בתחום של ייצוג נפגעי עבירה הוא זה שמביא את עמדתו של הנפגע ומייצג את האינטרסים שלו בפני הגורמים הרלוונטיים, וזאת בדגש על יכולתו לממש את זכותו לפיצוי הולם.

 

ייצוג נפגעי עבירה

במה יכול עורך דין נפגעי עבירה לסייע לנפגע עבירה?

אנו מסייעות ללקוחותינו החל מהשלב הראשון, התוויית כלל הפעולות המשפטיות האפשריות במצב דברים נתון, וההחלטה באיזה דרכים לפעול.
באם הוחלט על תלונה במשטרה, אנו נלווה את ההליך עד תומו, מחקירת הנפגע במשטרה, אותה נתאם, לרבות הכנה ולווי לעימות עם הפוגע, ככל שיתקיים, ועד לניהול ההליכים בבית המשפט, לרבות השתתפות בדיונים ולווי הנפגע במהלך העדות בבית המשפט אנו נסייע במימוש זכויות נפגעי עבירה בהליך הפלילי. לעיתים, אנו מלווים נפגעי עבירה משך שנים רבות: מהתלונה במשטרה, דרך החלטת התביעה בדבר הגשת כתב אישום, התנהלות ההליך הפלילי ולעיתים גם לאחר ריצוי גזר הדין – בהתנגדות לשחרור מוקדם של אסירים, הוצאת צווי הרחקה וכדומה.

נפגעי עבירה רבים חושבים שהפניה למשטרה היא דרך הפעולה היחידה וחוששים מכך. לעיתים קרובות תלונה במשטרה איננה דרך הפעולה היחידה, ולעיתים גם איננה דרך הפעולה העדיפה. במקרים מסוימים, מכתבי התראה, הליכים משמעתיים או הוצאת צווים, הם דרכי פעולה נכונות יותר. שנות הניסיון והמומחיות שלנו מאפשרות לנו להעניק ללקוחותינו את הייעוץ המקיף והמקצועי ביותר בדבר ייצוג נפגעי עבירה.

בנוסף, אנו עובדים עם עורכי דין מובילים בתחום הנזיקין, דיני העבודה, דיני המשפחה ועוד, על מנת להקנות ללקוחותינו את המעטפת המשפטית המלאה, לרבות תביעות נזיקיות לפיצויים לאחר ההליך הפלילי, או במקומו. והכל – על מנת להעניק טיפול משפטי מיטבי ללקוחותינו.
כלל השירותים שאנו במשרד פוגץ' קידר-ברוך נותנים לנפגעי עבירה:

אנו מעניקות ייעוץ משפטי בטרם דיווח או הגשת תלונה פלילית

 • מתן מידע מלא ומקיף בדבר זכויות נפגע עבירה וההליך הפלילי/המשמעתי
 • מענה לשאלות, דילמות וחששות בפניהם ניצבים אנשים המתלבטים לפני ההליך הפלילי ובמהלכו
 • ייעוץ בבחירת האסטרטגיה הנכונה מתוך ראייה כוללת ולטווח ארוך

אנו מעניקות ליווי, יעוץ וייצוג משפטי למתלוננים לאחר הגשת תלונה פלילית:

 • הענקת ייעוץ משפטי למתלוננים ונפגעי עבירה בנוגע לזכויותיהם
 • מתן מידע מלא אודות ההליך הפלילי הרלוונטי
 • הכנה לחקירה ולעימות עם החשוד
 • הכנה למתן עדות בהליכים
 • הגשת ערר על החלטה שלא לחקור בתלונה או שלא להעמיד לדין
 • הגשת השגות למשטרה/פרקליטות על החלטותיהם
 • ייצוג נפגעי עבירה מול הרשויות לשם מיצוי זכויות הלקוח וקידום האינטרסים שלו. לדוגמא: הבעת עמדה בנוגע להסדר טיעון, הגשת הצהרת נפגע ו/או הבעת עמדה בביהמ"ש בטרם ניתן גזר הדין. מעורבותו של עו"ד פלילי בשלב זה, עשויה להביא את התביעה לשקול בשנית עמדתה, להחמיר בענישה המוצעת ואף לסגת כליל מהסדר הטיעון.
 • ייצוג בבקשות לקבלת צוי הגנה וצווים למניעת הטרדה מאיימת.
 • ייצוג נפגעי עבירה ומתלוננים בהליכים לפי החוק למניעת הטרדה מינית.
 • ייצוג נפגעי עבירה בהליכים להרחקת עברייני מין מהנפגעים.
 • יעוץ משפטי לתאגידים ולמוסדות בכל הנוגע לחשדות לביצוע עבירות פליליות/משמעתיות על ידי עובדי התאגידים.
 • יעוץ משפטי לתאגידים ולמוסדות בנוגע לבירור תלונות על הטרדה מינית והתנכלות.
 • ייצוג מוסדות כקובלות בהליכים משמעתיים.
נגישות